fbpx

HAKKIMIZDA

EVENSWISS

EVENSWISS ürün grubu hemen hemen her bakım ihtiyacı için etkili çözümler sunan seçilmiş ürünlerden oluşmaktadır.

 

Derinlik Etkisi ile Küresel Yenilik: Yeni EVENSWISS Serisi

EVENSWISS,  inovatif anlayışıyla tüm dünyada anti-aging tedavisinde benzersiz bir yaklaşım sunmaktadır. Patentli aktif içerik Dermatopoietin® cilde penetre olmadan, reaksiyon basamaklarını tetikleyerek, cildin üst yüzeyinden derinliklerine doğru yayılan bir etkiyle dermal cilt katmanını etkilemektedir. Bu sayede kolajen ve elastinin doğal yolla üretimi uyarılmış olur. Sonuçlar klinik olarak kanıtlanmıştır ve açık bir şekilde gözle de görülebilir: Cilt en doğal şekliyle gençleşir.

Yaşlanan Cildin Gençleştirilmesi İçin Dermatopoietin® Yaklaşımı

Yaş ilerledikçe cilt fonksiyonel kolajen yapım kabiliyetini kaybeder. Kolajen yerine cilt yüzeyinin pürüzlü, yaşlı görünmesine neden olan yağ ve proteoglikan birikmeleri oluşur. Dermatopoietin®, kolajeni yenileyerek ve kolajenin dermisteki fonksiyonunu iyileştirerek cilt yaşlanma belirtilerini azaltır, cilde genç görünümünü geri verir.

Yukarıdaki grafik EVENSWISS®’in tüm kozmetik ürünlerinin ana bileşeni Dermatopoietin®/DP®’in sinyal gönderme prensibini açıklar. Bu yöntem hiçbir şekilde cildin içine işlemez.

Dermatopoietin bunun yerine cildin yüzeyinden derinine doğru sinyal göndererek alt derideki kolajen ve elastin üretimini sağlar.

Referans alınan yaşlanmış ciltte Dermatopoietin® maddesi içeren kozmetikler kullanılmadan ve 1 ay boyunca kullanılarak yapılan karşılaştırmada etkisinin gözle görülür olduğu kanıtlanmıştır. Metot iki fotonlu lazer floresan mikroskopisidir. Kırmızı lifler kolajeni, yeşil lifler elastini temsil eder.

EVENSWISS® Cilt Bakımında Devrim Yaratan Bir Yaklaşım Sunuyor: Sinyal Yöntemiyle Kozmetik

Cildimiz organizma dışındaki maddeler için aşılmaz bir bariyer görevi gördüğü için klasik kozmetikler yeterince etkili değildir. Prensipte etkili olan kozmetik bileşenlerin dahi derin cilt katmanlarına ulaşma şansının olmamasının nedeni budur. Bunun yanında nüfuz arttırıcılar, lipozomlar, nanozomlar, mikroiğneler, epidermal bariyer gibi zayıflatmaya veya yok etmeye yönelik diğer teknolojilerin modern kozmetiklerde bu kadar popüler olmasının nedeni de budur.

Bununla birlikte, kozmetik bileşenlerin cilt derinliğine fiziksel olarak iletilmesinde etkili bir alternatif vardır. Bilim adamları, cilt hücrelerinin birbirleriyle iletişim kurduğunu ve bir hücre bir sinyal bıraktığında diğer hücrelerin buna yanıt verdiğini bilir. İnterlökin-1 alfa (IL1-a), epidermal bariyer hücreleri tarafından üretilen spesifik sinyalin adıdır.

Bu sinyal benzersizdir çünkü cilt yüzeyinden tüm epidermal tabakalar boyunca dermisteki spesifik hedef hücrelere (fibroblastlar) kadar uzun bir mesafede iletilebilir. Dermal fibroblastlar bu sinyali aldıkları anda kolajen, elastin ve hyaluronik asit gibi değerli cilt bileşenlerinin hepsinin üretimine başlarlar. İnterlökin-1 alfa sinyali, epidermal bariyer boyunca bir maddenin yerine bir sinyalin cildin derinliğine iletilmesine dayanan benzersiz “sinyal yöntemiyle kozmetik” temelini sağlar.

Unutmayın, artık kozmetik bileşenlerin cilt derinliğine fiziksel olarak iletilmesine gerek yoktur. Sinyal yöntemiyle kozmetik, cilt yenileme programına başlamak için cilt derinliğine sinyal gönderir, kozmetik bir bileşen değildir.

EVENSWISS®’in etki şekli: Dermatopoietin® (DP®) yenilikçi bir peptit kompleksidir ve İsviçre menşeili kozmetik markası EVENSWISS® ürünlerinin temel bileşenidir. Dermatopoietin® formülü cildin içine işlemez. Bunun yerine şekilde görülebileceği gibi dermiste kolajen ve elastin üretmek için cilt derinliğine tüm epidermal bariyer boyunca bir interlökin-1 alfa sinyali göndererek cildin yüzeyindeki algılayıcı sinirlere etki eder.

Dermatopoietin® yaşlı ciltler için hızlı bir kolajen güçlendirici olarak etkilidir. Sonuçlar klinik olarak kanıtlanmıştır ve gözlemlenebilirdir.

Bütün EVENSWISS® ürünleri benzersiz ve patentli Dermatopoietin® peptit kompleksini içerir. EVENSWISS® markasının cilt bakım ürünlerini kullanarak siz de cildinizin kolajen üretimini destekleyebilir ve ideal cilt görünümüne ulaşabilirsiniz.

BİLİMSEL ARKA PLAN

Dermatopoietin®, interlökin-1 alfa (IL1a) ‘nın markamız tarafından tescillenmiş ismidir. Bağışıklık yanıtının önemli bir düzenleyicisi olan bu sitokin, cilt homeostazı (yenilemesi) için de önemli bir rol oynar.

IL1a’nın şerit modeli. İnsan vücudundaki IL1a, molekül ağırlığı 18kD olan 159 amino asitlik bir proteindir.

Epidermis -özellikle de stratum corneum- en yüksek IL1a içeriğine sahip insan dokusudur. IL1a, pozitif geri bildirim kontrolüne tabi olan yapısal keratinositler tarafından eksprese edilir (IL1a, IL1a’nın ekspresyonunu ve salınmasını uyarır, bkz. Etkinlik Çalışmaları (Çalışma 1). Cilde nüfuz etmek için çok büyük bir molekül olan Dermatopoietin®’in bölgesel uygulaması, canlı cilt hücrelerinin üst tabakası ile temas ederek iç kaynaklı ILla’nın salınımına sebep olur. Komşu hücrelerin uyarılması, epidermise nüfuz eden ve nihayetinde dermise ulaşan bir IL1a ‘dalgası’ ile sonuçlanır. Böylece Dermatopoietin® yüzeyden derinin derinliğine yayılan bir dizi reaksiyonu tetikleyerek cilde nüfuz etmeden derin cilt yapılarını etkiler.

IL1a’nın dermal fibroblastlarının, cildin bağ dokusunun iki ana yapı taşı olan kolajen ve elastini üretmeye teşvik ettiği ve rejenerasyonunu destekleyen epidermise etki eden çeşitli büyüme ve farklılaşma faktörlerini serbest bıraktığı gösterilmiştir. Dermatopoietin® tarafından kolajen ve elastin birikiminin uyarılması ve epidermisin güçlendirilmesi hakkındaki farmakolojik veriler için Etkinlik Çalışmaları’na bakınız (Çalışma 2, 3 ve 4).

Dermatopoietin® her zaman Hexadeltine® ile kombinasyon halinde kullanılır. Bu iki bileşen, Dermatopoietin® Peptid Kompleksi olarak adlandırılır ve Hexadeltine®, Tyr – D-Ala – Giy – Phe – Leu – Asp yapısına sahip bir Leu-enkefalin analoğudur. Keratinositlerden aşırı IL1a salınımını önler (bkz. Etkinlik Çalışmaları – Çalışma 1). Delta-opioidler ayrıca anti-iltihaplı özelliklere sahiptirler büyüme faktörlerini güçlendirir ve kılcal kan akışını uyarırlar.

 

Derinlik Etkisi ile Küresel Yenilik

 

X